Mis on ühist discgolfil ja kunstmuru taaskasutamisel? Mõlemad on popid.
Kasutatud kunstmuru on praktiline lahendus mänguraja viskealade (tiialade) markeerimiseks!

Kettagolf on Eestis aina populaarsem. Mänguparke on kokku juba üle 130, millele lisanduvad veel väiksemad meelelahutusalad. Kasutatud kunstmuru on praktiline lahendus mänguraja viskealade (tiialade) markeerimiseks, sest hoiab platsid pori- ja tolmuvabad ning aitab vältida libisemist.

Tehismurul on teisigi eeliseid – roheline toon sobib hästi loodusliku maastikuga, mõõtu lõigatud tükke on lihtne transportida ja kerge tiialadele paika sättida. Praktikas on katmisi tehtud erinevatel viisidel. Kodukasutuses võib seda teha käepärasemalt, ametlik rada eeldab täpsemat nõuete järgimist.


Mõnel juhul on kunstmurukate asetatud lihtsalt vaibana maapinnale, näiteks otse murule, kruusale vms looduslikule pinnasele. Rohelist tooni materjal ei riiva loodusmaastikul silma.

Professionaalne mängupark eeldab viskeala aluspinna ettevalmistamist, sh vajadusel pinnase koorimist, killustikupadjaga täitmist jms, et kettalennutaja jalgealune oleks ühtlaselt tasane.


Keerulisematel puhkudel on selleks ehitatud puidust raam või valatud lausa betoonist alus, ning millele omakorda kinnitatud kunstmurukate.Sõltuvalt kinnitusviisist ja aluspinnasest vajab murukate tuulekergete kaitseks ka õhukest täiteliiva kihti ja aluseks geotekstiil.


Kasutatud kunstmuru on soodne ja praktiline lahendus tiialadel

Levinuim discgolfipargi viskeala suurus on  2 m x 4 m. Vastavalt raja pikkusele on standardsel mängualal selliseid punkte 9 või 18. Pakume nende markeerimiseks ja katmiseks kvaliteetsest kasutatud kunstmurust sobivasse mõõtu lõigatud mattide komplekte järgmise hinnaga:

9 viskeala: 280 eur + km (materjali kogus 72 m2)
18 viskeala: 500 eur + km (materjali kogus 144 m2)

 Tükid on mõõtu lõigatud ega sisalda spordiväljaku markeeringujooni.
Tellida on võimalik ka erinevas koguses erimõõdulisi tükke.
Hulgikoguse puhul hind kokkuleppel, üksikute tükkide hind vastavalt hinnakirjale. 
Ehita ise discgolfi rada

Discgolf on vahva füüsiline sportmäng, mida üldjuhul harrastatakse vabas õhus (aga mitte ainult!) ja mida saab praktiseerida ka kodus või suvilas, külaplatsil või ärihoonete puhkealadel ja mujal, kus aga rajaehituseks ja korvide täiskomplekti või üksikute korvide paigaldamiseks piisavalt lahedalt ruumi on.


Superilus kunstmuru Belgia esindusväljakult!
PEATSELT MÜÜGIL! BRONEERI TÄNA!